Uzun yol bakımınızı yaptırdınız mı

Uzun yol bakımınızı yaptırdınız mı?
Bayram tatilinin yaklaştığı şu günlerde özellikle memurların 11 gün sürecek uzun tatilinden önce tatil planları yapanların unuttukları en önemli konu araç bakımlarının yaptırılması. Özellikle sıcak yaz aylarında araçlarını özensiz ve hor kullanan araç sahiplerinin araç bakımlarını mutlaka yaptırmaları gerekiyor. Motor yağı ve yağ filtresi, lastik, egzoz, Far Ayar Kontrolleri gibi mekanik kontrollerin yanında en önemli kontroller bilgisayar destekli olarak sağlanan teknik kontroller de çok önemli.
Yetkili servislerin yaklaşan uzun tatil öncesinde kontroller için geç randevu vermesi ve çok yüksek ücretler talep etmeleri nedeniyle araç sahipleri özel servislere yöneldiğinin farkındayız Çorum volkswagen özel servis Alman otomotiv olarak sizi bu zor durumdan kurtarmak için tecrübeli ve eğitimli ekibimiz ile Çorum volkswagen özel servis hizmetlerini en iyi ve en garantili şekilde uygun fiyatlara kısa sürede sağlıyoruz. ayrıca ücretsiz check up hizmetimiz ile aracınızı bilgisayar destekli olarak kontrol edip hataları kısa sürede giderip yola güven içinde çıkmanızı sağlıyoruz.
uzun yol öncesinde volkswagen, seat, skoda, porche, audi grubu araç sahiplerinin yolda herhangi bir sorun yaşamamaları için kontrol ve gerekli bakımları yaptırmalarının öneminin yanında araçlarınızı hor kullanmamaya özen göstermeniz gerektiğini hatırlatmak isteriz. siz araçlarınıza ne kadar özenli davranırsanız araçlarınız da sizi yolda bırakmaz olmadık zamanlarda sorun çıkartarak sizin vaktinizi alıp kesenize zarar vermemiş olur.

Uzun yol bakımınızı yaptırdınız mı

Uzun yol bakımınızı yaptırdınız mı

Uzun yola çıkmadan önce yapılması gereken bakımları
Aracınızın lastik durumu mutlaka kontrol edilmeli 5 yıldan eski lastiklerin değişmesi gerekmektedir.
Aracınızın ön düzen ayarları diğer bir deyişle rot – balans – kaster – kamber ayarları yapılmalı gerekli kontroller sağlanmalıdır.
Aracınızın amortisörleri, takozları ve diğer süspansiyon sistemleri özenle kontrolden geçirilmelidir.
Aracınızın fren yapısı kontrol edilip her türlü bakımı yaptırılmalıdır.
Aracınızın vantilatör kayışı ve triger kayışı incelenmeli eski durumdaki kayışlar değiştirilmelidir.
Aracınızın motor ve şanzıman yağı kontrol edilmeli gerekliyse değiştirilmelidir.
Aracınızın Soğutma Sistemi Kontrolü yapılmalı.
Aracınızın sinaylizasyon ve aydınlatma ekipmanları incelenmelidir.
Aracınızın Yakıt ateşleme sistemleri Kontrolü yapılmalıdır.
Aracınızın aküsü ölçülmeli ve dinamonun akuyü şarj edip etmediği kontrol edilmelidir.

Çorum Volkswagen Özel servis araç kontrol randevusu almak için bizi arayın : 0364 224 3038

Bayram tatilinde uzun yola çıkmadan önce uzun yol bakımınızı yaptırmanızı Çorum Volkswagen Servis Alman otomotiv olarak tekrar hatırlatır hepinize iyi yolculuklar dileriz.

paylaş